Pożyczaj z domu

Do niedawna, aby zaciągnąć kredyt lub wziąć pożyczkę trzeba było przygotować całe mnóstwo dokumentów, wypisać kilkanaście formularzy i spędzić długie godziny w kolejce do bankowego okienka. Na szczęście to już przeszłość. Dzisiaj wystarczą telefon lub komputer z dostępem do Internetu, a całą sprawę można załatwić w ciągu kilkudziesięciu minut.

Liczy się wygoda

Tradycyjne banki stosunkowo niedawno odkryły prosty fakt, że klienci cenią sobie wygodę. Mało komu chce się biegać po placówkach, często rozsianych w różnych częściach miasta. Znacznie bardziej komfortowo jest zadzwonić na infolinię bez wychodzenia lub zajrzeć na stronę internetową.

Pożyczki i kredyty bez wychodzenia z domu to obecnie w Polsce domena parabanków, z których wiele nawet nie posiada własnych punktów stacjonarnych. Ich usługi cechuje również ograniczona do minimum biurokracja. Wnioski kredytowe rozpatrywane są najczęściej w oparciu o gotowe skrypty, a jedynie bardziej złożone sytuacje wymagają bezpośredniego kontaktu z klientem.

Szybka decyzja, szybki kredyt

Tym, co przemawia na korzyść parabanków jest również szybkość działania. Na ogół kredyt bez wychodzenia z domu można zaciągnąć w kilkanaście minut. Rekordziści potrafią w pół godziny rozpatrzyć wniosek i przelać pieniądze na konto klienta (pozwala na to tzw. przelew ekspresowy). Tradycyjne banki są pod tym względem daleko w tyle, choć i tu widać wyraźny postęp. Przykładowo w bankach internetowych cała procedura związana z udzielaniem kredytu bądź pożyczki kończy się najczęściej przed upływem 24 godzin.

Nie wszystko złoto…

O ile szybkość i wygoda to atuty zobowiązań zaciąganych z domu, o tyle nie zawsze idą one w parze z wyczerpującą informacją. Okazuje się, że tylko niewielki odsetek klientów zadaje sobie trud, by zapoznać się ze szczegółami wybranego produktu finansowego, a jeszcze mniej dokładnie czyta umowę przed jej zawarciem. Wiele osób bazuje jedynie na krzykliwych hasłach typu “zero odsetek” lub “pożyczka za darmo”. Tymczasem na ogół idą z nimi w parze różne dodatkowe koszty (ubezpieczenie, obsługa telefoniczna itp) i obostrzenia. Tymczasem kontakt z żywą osobą – pracownikiem banku, konsultantem – pozwala na wstępie wyjaśnić wiele kwestii i uniknąć późniejszego zaskoczenia.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Decydując się na kredyt lub pożyczkę bez wychodzenia z domu należy pamiętać również o zasadach bezpieczeństwa. Dotyczy to w pierwszej kolejności udostępniania swoich danych osobowych, w tym chociażby numeru PESEL i dowodu tożsamości oraz adresu zameldowania. Informacje te w niepowołanych rękach mogą posłużyć do kradzieży tożsamości. Eksperci radzą również, by nagrywać treść rozmów telefonicznych z konsultantami, a także przechowywać w bezpiecznym miejscu korespondencję listową oraz e-mail. Dobrym pomysłem dla osób korzystających z internetowych serwisów pożyczkowych jest też wykonanie zrzutu ekranu z treścią zawieranej umowy. Więcej informacji o bezpiecznych kredytach bez wychodzenia z domu znaleźć można pod adresem http://finansowaparabola.pl/kredyt-bez-wychodzenia-z-domu.html.

About the Author